ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑ

Στο βαρύ τερέν του Παλαιοχωρίου ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας πήρε την νίκη 0-1 και παραμένει πρώτος (video-foto)

Η δύναμη το πάθος και η αγωνιστική διάθεση των 22 ποδοσφαιριστών για τη νίκη κυριάρχησαν στο βαρύ τερέν του γηπέδου του Παλαιοχωρίου στην αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο το απόγευμα μεταξύ της τοπικής ομάδας και του πρωτοπόρου του βαθμολογικού πίνακα ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας.

Ο ο ΠΑΟΚ με ελαφρά υπεροχή,περισσότερη κατοχή της μπάλας και περισσότερες ευκαιρίες κατάφερε στο 78ο λεπτό με τον Αλέξη Αθανασιάδη να ανοίξει το σκορ κάνοντας στο 0 1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα του Παλαιοχωρίου προσπάθησε να αντιδράσει και το μόνο που κατάφερε ήταν στο τελευταίο λεπτό να χάσει μία κλασική Ευκαιρία όπου θα μπορούσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι λοιπόν η ομάδα του ΠΑΟΚ συνεχίζει αήττητη να είναι στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας διαφορά δύο βαθμών από την ομάδα της Αγκαθιάς που τον ακολουθεί.