ΑΘΛΗΤΙΚΑΗΜΑΘΙΑ

Με ανατροπή 4-2 ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας τον ΓΑΣ Κοπανού (video)

Καρδιοχτύπησε τους φιλάθλους του ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας το Σάββατο απόγευμα,αφού βρέθηκε από το 9′ πίσω στο σκορ από την ομάδα του ΓΑΣ Κοπανού την οποία φιλοξενούσε στο γήπεδό του για την 20η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣ Ημαθίας.

Ήταν ένα παιχνίδι πολύ δυνατό σε ένα γήπεδο Όπου η βροχή έκανε τον αγωνιστικό χώρο πάρα πολύ δύσκολο και για τον ΠΑΟΚ τα πράγματα γίνανε ακόμη δυσκολότερα όταν οι φιλοξενούμενοι με τον Ιτσκάρα άνοιξαν το σκορ.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε στο 44 με φάουλ του Αργυρόπουλου και με αυτογκόλ  του Ντέλα να ισοφαρίσει και να πάνε έτσι οι δύο ομάδες για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το 1-1.

Στην επανάληψη και πάλι η ομάδα του Κοπανού πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 60′ με φάουλ του Ντελα έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του γράφοντας το 2-1.

Από εκείνο το σημείο και μετά οι γηπεδούχοι πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και με δύο γκολ του Πατατούκα 67′,72′ έγραψαν το 4-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του παιχνιδιού.